Návštěva Letecké služby Policie ČR a stanice HZS podniku Airport Brno

21.10.2012 20:28

V neděli 21. října se kolektiv mladých hasičů rozjel do Brna na návštěvu základny Letecké služby Policie České republiky a  stanice HZS podniku Airport Brno. Obě tyto složky sídlí vedle sebe v blízkosti přistávacích ploch v areálu letiště v brněnské městské části Tuřany.

 

Na letce byly k dispozici dva vrtulníky Bell 412 a EC 135, které nám ochotně představil a předvedl technik pan Pavel Ondryáš. Jako zpestření ke konci prohlídky nám ukázal pilot vrtulníků pan Pavel Diensbier let a různé akrobace s jeho vlastním modelem.

 

Pokračování návštěvy probíhalo u hasičů, kde jsme mohli zhlédnout jejich vybavení a techniku, kterou samozřejmě následně děti důkladně zkontrolovali.

Na závěr exkurze jsme měli možnost i přes mlhu sledovat z co nejbližší možné vzdálenosti přistání letadla.