Šumperský Soptík

15.10.2012 13:37

V sobotu 6. 10. 2012 v brzkých ranních hodinách vyjeli mladí hasiči na závody až do sto kilometrů vzdáleného Šumperka, kde se konal 14. ročník soutěže v běhu na 60 metrů s překážkami „Šumperský Soptík“.

V okrese Šumperk je posunuta věková hranice přípravky až na osm let a tak mohli naši Rebelové reprezentovat sbor ještě v této kategorii. Na rozdíl od vyškovských závodů zde soutěží chlapci a děvčata společně. Konkurence byla obrovská, závodu se zúčastnilo celkem 105 dětí. Hned v prvním rozběhu naši závodníci předvedli, že mají natrénováno. První šla na start Barča, pro „pobavení“ diváků překonala bariéru stylem starších žáků a ještě stihla rozběh vyhrát s časem 27,24s. Jako další běžel Martin Kostelka, bohužel jeho čas 27,91s nestačil na postup do druhého kola a jen o fous mu utekla možnost utkat se ještě jednou o lepší umístění mezi třiceti nejrychlejšími. Podařilo se to ale Davidu Šmídovi (čas 27,42s) a Vojtovi Fialovi (24,71s). Ti se, společně s Bárou v druhém rozběhu ještě o vteřinu či dvě zlepšili. Výsledné časy a konečné umístění bylo následující: Martin 32. místo (čas 27,91s), David 27. místo (čas 26,18s), Barča 21. místo (čas 25,27s) a nejlépe se umístil Vojta Fiala s časem 23,29s a to na 11. místě!

Dalších 82 závodníků soutěžilo v kategorii mladších žáků, ve které se předvedli Kajmani – Honza Novák, Aleš Fiala a Štěpán Šmíd. Aleš si časem 20,24s zajistil postup mezi třicítku nejlepších. Honzovi bohužel čas  22,57s na postup do druhého kola nestačil. Štěpán předvedl jeden ze svých nejlepších výkonů, s časem 17,08s postoupil do druhého kola, kde běžel v posledním rozběhu v trojici nejrychlejších. Druhý pokus Aleš zvládl skvěle, čas si zlepšil na 18,69s a soutěž tak ukončil na 17. příčce. Štěpán byl při svém druhém pokusu také rychlejší. S časem 15,73s vyhrál daný rozběh a celkově získal stříbrnou medaili!

V kategorii starších žáků spolu s dalšími 95. účastníky startovali za SDH Luleč Marcel Kodad a Jakub Gottvald. Bohužel se první rozběhy nepovedly podle představ a tak kluci nepostoupili do druhého kola. Soutěž ukončili s časy 21,13s na 60. místě (Jakub) a 29,65s na 79. místě (Marcel).