Uzlová liga mladých hasičů

19.04.2013 14:27

Během zimního období se mladí hasiči z Lulče zúčastnili nultého ročníku „Uzlové open ligy“. Jednalo se o seriál čtyř napínavých soutěží ve vázání uzlů, které se konaly v Drnovicích (24.11.2012), v Hrušovanech u Brna (8.12.2012), v Brně Přízřenicích (26.2.2013) a v Brně Bosonohách (16.3.2013). Každá z těchto soutěží s pevně stanovenými pravidly měla vždy několik kol. Základního kola se účastnila všechna čtyřčlenná družstva. Z těch pak v jednotlivých kategoriích postupovalo prvních 16 družstev do vyřazovacích bojů. Hodnocen byl dosažený čas a penalizovány chyby.


V kategorii starších žáků se naše družstvo (Monika Krivošová, Kateřina Šťastná, Jakub Gottvald, Tomáš Grošek, Abdallah Boukhair) nenechalo odradit občasnými nezdary a nasbíralo spoustu cenných zkušeností. Z uzlové ligy si odnáší celkové 18. místo z 35 zúčastněných družstev. Mladší Kajmani (Daniel Štark, Štěpán Šmíd, Aleš Fiala, Jan Novák) se od první soutěže drželi na předních pozicích a do každé další šli vždy s cílem stát na stupních vítězů. V celkovém umístění jim jejich sen unikl o jediný bod. Protože si však každý bodík museli v konkurenci 40 dalších družstev mladších žáků tvrdě vybojovat, nebylo nakonec 4. místo celkového hodnocení žádným zklamáním.