Znovuzrození Lulečských hasiček (článek ze zpravodaje)

28.09.2009 12:56

Po několikaleté přestávce začalo v nové sestavě trénovat družstvo žen. Během letních prázdnin jsme se každý pátek odpoledne scházely za mohutné účasti našich dětí. Začátky byly těžké, vždyť některé z nás jsou úplnými nováčky. Trénovaly jsme pilně za velké podpory družstva mužů, čímž jim děkujeme za ochotu, cenné rady a trpělivost. Na první soutěž jsme vyrazily - po pěti týdnech trénování - v sobotu 29. srpna do Tučap. S pomocí dvou půjčených závodnic z Habrovan a Radslavic jsme se v konkurenci dalších dvanácti družtev z okolních vesnic umístily na sedmém místě s časem 24,20 s. Radost z toho, že nejsme poslední, nám dodala odvahu do další účasti na závodech. Získané sebevědomí a notná dávka štěstí nám pomohly v další soutěži v Hošticích – Herolticích následující sobotu 5. září. Nastoupily jsme v plné sestavě a s velkým odhodláním ukázat co v nás je. Vzhledem k tomu, že se ostatním až tolik nevedlo, jsme se s časem, který by jinak „na bednu“ nestačil (23,70 s), umístily v celkovém počtu čtrnácti družstev na skvělém 3. místě a s velkou radostí si domů přivezly první pohár. Bohužel jsme se neřídily heslem „v nejlepším přestat“ a 12. září jsme se vydaly i na poslední soutěž letošní sezóny do Ivanovic na Hané. Přestože nám velmi pomohly půjčené závodnice z Hodějic a Radslavic (ještě jednou oběma velký dík), jsme kvůli vlastní chybě na proudu a problémům na spoji sezónu ukončily s výsledným časem 45,02 s na čtrnáctém místě ze šestnácti. Získaly jsme ale mnoho cenných zkušeností, které jistě uplatníme v příštím roce, kdy se náš kolektiv rozroste o Martinu Šťastnou a snad i další nové členky. Těšíme se na Vás!